Kanada Göçmenlik Hizmetleri
Göçmenlik başvurularınızı lisanslı göçmenlik danışmanı ve Ontario barosu üyesi Alper Kırtıl yönetiminde ki uzman kadromuz ile yapmanın rahatlığını yaşayın.  
Small Claims, Landlord & Tenant, WSIB Mahkemeleri 
25,000 dolar altındaki alacak verecek davaları, Evsahibi ve Kiracı arasındaki anlaşmazlıkların çözümü, İş kazaları ve sonucunda doğan sakatlanmalar ile ilgili sigorta mahkemeleri.  
Mehmet Alper Kirtil
Lisanslı Göçmenlik Danışmanı R531481
​Lisanslı Paralegal P13196
Kanada'da Eğitim
Kanada'ya göç etmek isteyenleri ilk tercihi Kanada'da eğitim almak ve akabinde tanınan çalışma izni hakkı ile Kanada'da çalışmak ve oturum almaktır. Kanada'da ki eğitim kurumları, programları ve dil okulları hakkında bizden bilgi alabilirsiniz.  
Kanada Göçmenlik Danışmanları İdari Konseyine üye Lisanslı Göçmenlik Danışmanı (R531481) , Ontario Barosuna Kayıtlı Lisanslı Paralegal (P13196),  Yeminli İfade Alma Komiseri  ve Yüce Mahkemenin bir Üyesi olarak Toronto'da hizmet vermekteyim. 
Önemli Uyarı!
Kanada'da oturum aldınız, TEBRİKLER!
Ama zannetmeyin ki Kanada Hukuk Sistemi ile olan ilişkiniz göçmenlik hukuku ile sınırlı! Kanada'da yaşamınız esas şimdi başlıyor ve artık her konuda haklarınızı korumanız, kendinizi savunmanız gerekiyor.  
Kiraladığınız evden çıkartılmak istendiğinizde, ev sahibi istediğiniz tadilatları yapmadığında, İşten çıkarıldığınızda, işyerinde veya otobüste bir kazaya karıştığınızda, alacağınızı tahsil edemediğinizde, buzlu Kanada kaldırımlarında kayıp düştüğünüzde, dur işaretinde duramadınız diye, hız sınırını aştığınız diye, kırmızı değildi o canııım, sarıydı diye ve en nihayetinde parkta mangal yaptınız diye ceza yediğinizde...
BİZİ ARAYIN!!!   Insight Legal Services   (+1) 416 910 2252.  
Kanada'da daimi oturum kartı (PR) ile ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın dikkatine; Kanada kanunlarına göre 6 ay ve üzeri hapis cezası gerektiren bir suçtan hüküm giymeniz halinde oturumunuzu yenileme ve Kanada vatandaşlığına başvurma hakkınızı kaybedersiniz.
Bu tür cezalar basit görünen birçok ihlalde verilebillmektedir. Böyle bir suçlama ile karşı karşıya kaldığınızda mutlaka hukuki yardım alınız. Avukatınızın durumunuzu anladığından ve hakimi de bilgilendirdiğinden emin olunuz. PR statüsünde 6 ayı aşkın hapis cezası verilmesinin bir anlamda çifte cezalandırma olması nedeni ile hakimler çoğunlukla bu duruma anlayış ile yaklaşmaktadırlar.     
Her Hukuk Dalında Uzman Çözüm Ortakları
Zaman Aşımı
Türkiye <--> Kanada
​Kanada hukukunda en çok dikkat edilmesi gereken konu zaman aşımıdır. Dava açmak veya başvuruyu iletmek için bazı zaman aşımı süreleri çok kısadır. Örneğin, kaldırımda kayıp düştüğünüzde dava açma süreniz sadece 10 gündür. Bu süreyi geçirmeniz halinde şikayetiniz kabul edilmez. Bu nedenle her türlü şikayetinizi en kısa sürede işleme koymak önem taşır 
Türkiye ve Kanada makamları arasında resmi evrakların kabulü konusunda sıklıkla anlaşmazlık yaşanmaktadır. Kanada bir çok ülkenin üye olduğu Apostil antlaşmasına taraf değildir. Bu nedenle Kanada'dan Türkiye'ye usulünce onaylatılmadan götürülen belgelerin mahkeme ve resmi makamlarca  kabulünde sorunlar yaşanmaktadır. Bu konuların çözümü ve evraklarınızın uslulünce onaylanması için bizimle iletişime geçiniz. 
Hukuki sorunlarınıza profesyonel yaklaşımımız ve tecrübemiz ile en makul çözümleri bulmaya hazırız. Yetki alanımız dışında kalan yer ve konularda Kanada'nın her köşesinde ve Türkiye'de hukuki ve idari sorunlarınıza çözüm bulabilecek tecrübeli profesyonellerden oluşan bir ağa sahibiz. Kanada'da şirket kurulumu, Türkiyede boşanmanın tanınması, Tercüme ve tasdik işlemleri konularında size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.    
ServisKanada ​bir Insight Legal Services  ve BEIN Canada ​ortak yayınıdır
Insight Legal Services,  Ontario Barosu LSO'ye kayıtlı ve baronun denetimine tabi olan bir Paralegal firmasıdır. Yetkisi dahilindeki hukuki alanlarda Toronto'da hizmet vermektedir. BEIN Canada Immigration Services, ICCRC üyesi Lisanslı Kanada Göçmenlik Danışmanlığı şirketidir. Servis Kanada firmalarımızın Türkçe Websitesidir. Hizmetlerimizi Kanada Türk toplumuna tanıtmak amacı ile oluşturulmuştur.   
Lütfen bizi Facebook sayfamızdan takip ediniz.